14 czerwca 2020 r. XI Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

14 czerwca 2020 roku – XI Niedziela w ciągu roku

 

 1. Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy chórowi parafialnemu z Siostrą Wojciechą na czele oraz asyście liturgicznej. Dziękuję księżom Łukaszowi i Maciejowi za pomoc w organizacji i przygotowaniu uroczystości.
 2. W piątek 12 czerwca, Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski, mianował wikariuszem Parafii Świętej Rodziny w Warszawie w dekanacie ursuskim ks. Łukasza Urbanka, dotychczasowego wikariusza naszej parafii. Nowe obowiązki ks. Łukasz podejmie z dniem 26 sierpnia. Jednocześnie do naszej parafii, jako wikariusz, został skierowany ks. Łukasz Pietraszek, tegoroczny neoprezbiter. Wśród zmian personalnych są jeszcze kolejne. Władze archidiecezjalne skierowały do zamieszkania w naszej parafii ks. Leszka Kwiatkowskiego, nowomianowanego proboszcza powstającej parafii w Mysiadle. Również Władze Zgromadzenia Sióstr Dominikanek z końcem sierpnia przenoszą naszą organistkę Siostrę Wojciechę na nową placówkę, kierując jednocześnie do pracy na tym stanowisku w naszej parafii Siostrę Helenę Sieniawską. Księdzu Łukaszowi i Siostrze Wojciesze składamy wyrazy wdzięczności za wiele lat posługi wśród nas, jednocześnie zapewniając o pamięci w modlitwie. Pożegnanie Księdza Łukasza i Siostry Wojciechy będzie miało miejsce w niedzielę 28 czerwca, podczas naszego parafialnego odpustu na Mszy Świętej o godz. 12.30.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz współodpowiedzialności za nasz kościół.
 4. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w ciągu tygodnia są odprawiane bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i w dni świąteczne o godzinie 17.30. W najbliższy piątek 19 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.
 5. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W środę 17 czerwca - wspomnienie Świętego Alberta Chmielowskiego.
  • W piątek 19 czerwca - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę 20 czerwca - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.