21 czerwca 2020 r. XII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

21 czerwca 2020 roku – XII Niedziela w ciągu roku

 

  1. W przyszłą niedzielę 28 czerwca, będziemy przeżywać odpust parafialny, wspominając naszych świętych patronów Apostołów Piotra i Pawła. Na Mszy Świętej o godzinie 12.30 będziemy dziękować Panu Bogu za każde dobro i wszelkie łaski, które stały się naszym udziałem. Będzie to także okazja do tego, aby zawierzyć Opatrzności Bożej naszą codzienność, prosząc o Boże błogosławieństwo. Mszy Świętej o godzinie 12.30 będzie przewodniczył nasz ks. Łukasz, który od 26 sierpnia będzie pełnił funkcje wikariusza w parafii Świętej Rodziny w Warszawie Ursusie. Będzie to sposobność, aby podziękować: Siostrze Wojciesze i księdzu Łukaszowi za pełnioną posługę i pracę dla naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W najbliższy poniedziałek 22 czerwca, po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie czerwcowym, około godziny 19.00, zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku miały przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Ze względów ograniczeń epidemicznych musieliśmy przełożyć uroczystość Pierwszej Komunii z 10 maja na 20 września. Spotkanie odbędzie się w kościele i będzie dotyczyć spraw związanych z organizacją uroczystości we wrześniu.
  3. Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjno-formacyjne przed wakacjami. Grupa prowadzona przez ks. Łukasza będzie miała spotkanie we wtorek 23 czerwca, po nabożeństwie czerwcowym. Natomiast grupa ks. Macieja będzie miała spotkanie w czwartek 25 czerwca, również po nabożeństwie czerwcowym.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz współodpowiedzialności za nasz kościół. Dziękuję za życzliwą troskę i cenne, różnego rodzaju podpowiedzi, dotyczące prowadzenia parafii.
  5. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w ciągu tygodnia są odprawiane bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i w dni świąteczne o godzinie 17.30.
  6. Trwają prace remontowo-kanserwatorskie związane z hydrofobizacją fasady i wieży naszego kościoła W minionym tygodniu został zdemontowany krzyż wieńczący wieżę. W najbliższych dniach zostanie przewieziony do gruntownej konserwacji. Dziś można zobaczyć go z bliska, jest prezentowany wraz z dokumentacją fotograficzną przy kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  7. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  •     -   W środę 24 czerwca - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.