28 czerwca 2020 r. Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

28 czerwca 2020 roku – Odpust Parafialny

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

 

  1. Dziękując Opatrzności Bożej za wszelkie otrzymane łaski i dobrodziejstwa w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła przeżywamy Odpust Parafialny. Dziękujemy za każde dobro, które stało się naszym udziałem i pragniemy zawierzyć Panu Bogu naszą codzienność, prosząc o moc Bożego błogosławieństwa. Podczas Mszy Świętej o godzinie 12.30 podziękujemy ks. Łukaszowi i Siostrze Wojciesze za pełnioną posługę dla naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. W pierwszą sobotę na Mszy Świętej o godz. 7.30 i 18.00 zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi nasze rodziny i nas samych.
  3. Rozpoczęły się wakacje szkolne; dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego czasu wypoczynku. Zachęcamy do codziennej troski o modlitwę i przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz współodpowiedzialności za nasz kościół.
  5. Jeszcze do 30 czerwca, nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w ciągu tygodnia są odprawiane bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i w dni świąteczne o godzinie 17.30.
  6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • -   W poniedziałek 29 czerwca - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  • -   W piątek 3 lipca - Święto św. Tomasza Apostoła.
  1. Z racji odpustu Pani Jadzia zaprasza na ciasto do kawiarenki parafialnej.