5 lipca 2020 r. XIV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

5 lipca 2020 roku – XIV Niedziela w ciągu roku

 

  1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Łukasza Pietraszka, tegorocznego neoprezbitera, który od 26 sierpnia będzie pracował wśród nas jako wikariusz. Cieszymy się już dziś Jego obecnością i życzymy Mu wszelkich potrzebnych łask.
  2. Czas wakacji i urlopów będący sposobnością do odpoczynku jest również najlepszą okazją do pozostawienia codziennego zabiegania i zwrócenia serca ku Panu Bogu. Wypoczywając, nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
  3. Przypominamy, że osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz wspólnej troski o nasz kościół.
  5. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać

-   W poniedziałek 6 lipca - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

-   W środę 8 lipca - wspomnienie św. Jana z Dukli.

-   W sobotę 11 lipca - Święto Świętego Benedykta, Opata, Patrona Europy.

  1. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej „U Świętych Apostołów Piotra i Pawła”, na smaczne ciasta Pani Jadzi i nie tylko.