12 lipca 2020 r. XV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

12 lipca 2020 roku – XV Niedziela w ciągu roku

 

  1. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna jest tak jak w ciągu roku. W poniedziałki i piątki w godzinach od 8.00 do 9.00 i po południu od 17.00 do 18.00. Natomiast w środy przed południem w godzinach od 8.00 do 9.00 i po południu od 18.30 do 20.00. Intencje mszalne można zamawiać również w zakrystii kościoła po każdej Mszy Świętej.
  2. Czas wakacyjnego odpoczynku może być dobrą okazją do pogłębienia wiary i zwrócenia serca ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i o osobistej modlitwie.
  3. Przypominamy, aby osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, podchodziły w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
  4. W czwartek 16 lipca, na Mszę Świętą o godz. 18.00 i wspólną modlitwę, szczególnie serdecznie zapraszamy członków Bractwa Szkaplerza Świętego.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz wspólnej troski o nasz kościół.
  6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

    -  W poniedziałek 13 lipca - wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

    -  W środę 15 lipca - wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła.

    -  W czwartek 16 lipca - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

  1. Po Mszy Świętej zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej „U Świętych Apostołów Piotra i Pawła” na smaczne ciasta Pani Jadzi.