19 lipca 2020 r. XVI Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

19 lipca 2020 roku – XVI Niedziela w ciągu roku

 

  1. Przypominamy, aby osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, podchodziły w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
  2. Czas wakacyjnego odpoczynku może być dobrą okazją do pogłębienia wiary i zwrócenia serca ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i o osobistej modlitwie.
  3. W niedzielę 26 lipca na Mszy Świętej o godz. 12.30, będziemy się modlić za przyczyną świętego Krzysztofa o bezpieczeństwo na naszych drogach. Po Mszy na parkingu przy kościele będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz wspólnej troski o nasz kościół.
  5. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
-    W środę 22 lipca - Święto św. Marii Magdaleny.
 
-    W czwartek 23 lipca - Święto św. Brygidy, Patronki Europy.
 
-    W piątek 24 lipca - wspomnienie św. Kingi.
 
-    W sobotę 25 lipca - Święto św. Jakuba Apostoła.
  1. Po Mszy Świętej zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej „U Świętych Apostołów Piotra i Pawła” na smaczne ciasta Pani Jadzi.