26 lipca 2020 r. XVII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

26 lipca 2020 roku – XVII Niedziela w ciągu roku

 

  1. Dziś ze względu na świętowanie niedzieli, w liturgii Kościoła nie ma wspomnienia Świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. Jednak w naszej modlitwie pamiętamy o naszych babciach i dziadkach, prosząc o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla żyjących oraz radość życia wiecznego dla zmarłych.
  2. Przypominamy, aby osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, podchodziły w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
  3. W najbliższą sobotę, 1 sierpnia przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, dziękując Panu Bogu za dar wolności i niepodległości. Modlitwą ogarniemy wszystkich niezłomnych bohaterów, którzy swoje życie oddali w walce o wolność naszej Stolicy oraz w intencji ofiar powstańczego zrywu. Po Mszy Świętej, z racji pierwszej soboty miesiąca, zawierzymy nasze rodziny i nas samych Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
  4. Czas wakacyjnego odpoczynku może być dobrą okazją do pogłębienia wiary i zwrócenia serca ku Panu Bogu. Wypoczywając, nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i o osobistej modlitwie.
  5. Po Mszy Świętej o godz. 12.30, będziemy się modlić za przyczyną świętego Krzysztofa o bezpieczeństwo na naszych drogach. Jednak ze względu na ciągle obowiązujące ograniczenia epidemiczne związane z koronawirusem, tradycyjne błogosławieństwo pojazdów i kierowców będzie przebiegać według następującego porządku:

-  Modlitwa w kościele o Bożą opiekę dla podróżujących i uczestników ruchu drogowego.

-  Indywidualne przejście kapłanów z zainteresowanymi osobami i błogosławieństwo znakiem krzyża pojazdów przed kościołem.

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz wspólnej troski o nasz kościół.
  2. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

-  W środę 26 lipca, wspomnienie Świętej Marty.

-  W piątek 31 lipca, wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli.

-  W sobotę 1 sierpnia, wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego.

  1. Po Mszy Świętej zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej „U Świętych Apostołów Piotra i Pawła” na smaczne ciasta Pani Jadzi.