2 sierpnia 2020 r. XVIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

2 sierpnia 2020 roku – XVIII Niedziela w ciągu roku

 

 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, dziś po Mszy Świętej o godz. 12.30 pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem litanią do Najświętszego Imienia Pana Jezusa.
 2. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek 6 sierpnia, w Święto Przemienienia Pańskiego, podczas Mszy Świętej wieczornej będziemy modlić się w intencji kapłanów i o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. Natomiast w pierwszy piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź w naszym kościele tego dnia podczas Mszy Świętych i od godz. 17.30.
 3. Przypominamy, że osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
 4. Wrócił już z renowacji krzyż, który w ciągu dwóch najbliższych tygodni zostanie zamontowany na szczycie hełmu wieńczącego wieżę naszego kościoła. Przed kaplicą Matki Bożej Częstochowskiej jest prezentowany wraz z ilustracjami poszczególnych przedmiotów, które umieścimy w specjalnie wykonanej tubie jako świadków naszych czasów i wydarzeń. Pisząc kolejną kartę historii naszej parafii zachęcamy do składania podpisów na specjalnie przygotowanych kartkach, które zostaną również włożone do wnętrza tuby. Przez dwie kolejne niedziele na stoliku przed kaplicą będą wyłożone kartki i każdy, kto zechce może złożyć swój podpis na większą chwałę Boga i wieczną rzeczy pamiątkę.
 5. Czas wakacyjnego odpoczynku, to dobra okazja do pogłębienia wiary i zwrócenia serca ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu starajmy się zadbać o stosowny strój i osobistą modlitwę.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz wspólnej troski o nasz kościół.
 7. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
 • -    We wtorek 4 sierpnia, wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya.
 • -    W czwartek 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego.
 • -    W sobotę 8 sierpnia, wspomnienie Świętego Dominika.
 1. Po Mszy Świętej zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej „U Świętych Apostołów Piotra i Pawła”.