23 sierpnia 2020 r. XXI Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

23 sierpnia 2020 roku, XXI Niedziela Zwykła

 

  1. Przypominamy, o nadal obowiązujących obostrzeniach epidemicznych w przestrzeni sakralnej. Uczestnicząc w celebracji liturgicznej należy mieć zasłonięte usta i nos, chyba że zachowamy właściwy dystans społeczny od innych osób. Osoby, które pragną przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
  2. Ruszyła w naszej parafii charytatywna akcja „Tornister pełen szlachetnych serc”. Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki zapraszają ludzi dobrej woli do zbiórki zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego i na stolikach pod chórem wyłożone zostały specjalne ulotki zachęcające do udziału w tym przedsięwzięciu. Przygotowane wyprawki szkolne będzie można składać do kosza wystawionego przy ołtarzu św. Antoniego.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami pieniężnymi składanymi do puszek w minioną niedzielę wsparli poszkodowanych z Libanu. Zebraliśmy na ten cel 3400 zł. Wielkie Bóg zapłać za szczodrość i wyraz naszej solidarności z wszystkimi, którzy ucierpieli w wyniku wybuchu w Bejrucie.
  4. Osoby chętne, aby pogłębić wiarę zapraszamy do udziału w 33 – dniowych rekolekcjach zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie, zatytułowanych „przez Maryję do Jezusa”. W najbliższą środę 26 sierpnia, po Mszy Świętej o godzinie 18.00, odbędzie się w kościele spotkanie wprowadzające i organizacyjne dla wszystkich chętnych. Natomiast w niedzielę 30 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii Ojca Mirosława Kopczewskiego, franciszkanina z Niepokalanowa, który wygłosi kazania i podzieli się doświadczeniem osobistego świadectwa zawierzenia siebie w niewolę Matce Bożej. Początek rekolekcji 3 września. Szczegóły na plakatach w gablotce przed kościołem, na tablicy przy kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej oraz na ulotkach.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz wspólnej troski o nasz kościół.
  6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
-   W poniedziałek 24 sierpnia, Święto Świętego Bartłomieja Apostoła.
-   W środę 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Mari Panny Częstochowskiej.
-   W czwartek 27 sierpnia, wspomnienie Świętej Moniki.
-   W piątek 28 sierpnia, wspomnienie Świętego Augustyna.
-   W sobotę 29 sierpnia, wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela.
  1. Po Mszach Świętych zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.