6 września 2020 r. XXIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

6 września 2020 roku, XXIII Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Leszka Kwiatkowskiego, delegowanego przez ks. kardynała do tworzenia nowego ośrodka duszpasterskiego w Mysiadle. Serdecznie witamy!
 2. Przypominamy o nadal obowiązujących obostrzeniach epidemicznych w przestrzeni sakralnej. Uczestnicząc w celebracji liturgicznej należy mieć zasłonięte usta i nos. Osoby, które pragną przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
 3. Z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12.30 będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem Litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 4. Wszystkie osoby zapisane na pielgrzymkę z naszej parafii na Dolny Śląsk i do Pragi Czeskiej, która miała odbyć się na przełomie maja i czerwca zapraszamy dziś na spotkanie do Domu Parafialnego o godz. 15.30.
 5. Również dziś, ale na godz. 17.00, zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego młodzież, dzieci i rodziców, którzy chcą wybrać się na pielgrzymkę rowerową 26 września dla uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej „Cud nad Wisłą.”
 6. Rodzice dzieci, które z różnych, ale jednak niezależnych powodów, nie są objęte nauką religii w szkołach, a chcę kontynuować katechizację, prosimy o wypełnienie specjalnego formularza, który można otrzymać w zakrystii kościoła po każdej Mszy Świętej. Wypełnione formularze prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. Siostra Helena, nasza nowa organistka, zaprasza chórzystów i kandydatów do naszego parafialnego chóru na próby w środy i piątki o godz. 19.00. Dzieci natomiast zapraszamy na próbę scholi w niedzielę o godz. 10.15.
 8. W przyszłą niedzielę 13 września na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie modlił się z nami ks. Czesław Banaszkiewicz, który był wikariuszem w naszej parafii w latach 1964 – 1965. Ksiądz kanonik, obchodząc swoją 60 – tą rocznicę święceń kapłańskich,. ma pragnienie dziękczynienie Panu Bogu za dar kapłaństwa we wszystkich parafiach, w których w ciągu swojego kapłańskiego życia pracował.
 9. Ks. Maciej i ks. Łukasz zapraszają w przyszłą niedzielę 13 września po Mszy Świętej wieczornej kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na spotkanie do Domu Parafialnego. Bierzmowanie planowane jest w naszej parafii na przełomie października i listopada br.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz wspólnej troski o nasz kościół.
 11. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

-  We wtorek 8 września, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

-  W sobotę 12 września, wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

 1. Po Mszach Świętych zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej, na kawę, herbatę i ciasto.