13 września 2020 r. XXIV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

13 września 2020 roku, XXIV Niedziela Zwykła

 

  1. Za tydzień, w niedzielę 20 września, w naszej parafii na Mszy Świętej o godz. 12.30 będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Również tego dnia, zapraszamy dzieci pragnące celebrować rocznicę swojego pierwszego zjednoczenia z Chrystusem Eucharystycznym, ich rodziców i najbliższych, na Mszę Świętą o godz. 9.00. Próba dla dzieci rocznicowych odbędzie się w kościele w środę 16 września o godz. 17.00. Więcej informacji udziela Siostra Loretta. Ze względów epidemicznych i organizacyjnych prosimy naszych parafian, aby Msza Święta komunijna i rocznicowa były z pierwszeństwem dla osób najbliższych i gości dzieci.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy wielkodusznie włączyli się w charytatywną akcję naszego Parafialnego Zespołu Caritas i Sióstr Dominikanek „Tornister pełen szlachetnych serc”. Wielkie Bóg zapłać za przygotowane wyprawki szkolne dla dzieci i młodzieży oraz ofiary pieniężne przekazane na ten cel.
  3. W poniedziałek 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w naszej parafii będziemy celebrować uroczystość 47. rocznicy konsekracji naszego kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszej świątyni. Wyrazy wdzięczności składamy także wszystkim, którzy obecnie swoimi ofiarami wspierają trwające prace przy kościele.
  4. W najbliższy czwartek 17 września, w liturgiczne wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Arcybiskupa Warszawskiego z czasów zaborów, będziemy wspominać 81. rocznicę napaści bolszewickiego Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ofiarach II Wojny Światowej.
  5. Przypominamy o nadal obowiązujących obostrzeniach epidemicznych w przestrzeni sakralnej. Uczestnicząc w celebracji liturgicznej należy mieć zasłonięte usta i nos. Osoby, które pragną przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
  6. Dziś na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie modlił się z nami ks. Czesław Banaszkiewicz, który był pierwszym wikariuszem w dziejach naszej parafii w latach 1964 – 1965. Ksiądz kanonik obchodząc swoją 60 – tą rocznicę święceń kapłańskich ma pragnienie dziękczynienie Panu Bogu za dar kapłaństwa we wszystkich parafiach, w których w ciągu swojego kapłańskiego życia pracował.
  7. Dziś także, ks. Maciej i ks. Łukasz zapraszają kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na spotkanie do Domu Parafialnego po Mszy Świętej wieczornej. Bierzmowanie planowane jest w naszej parafii na przełomie października i listopada br. Nowa edycja przygotowania do sakramentu bierzmowania w cyklu dwuletnich katechez rozpocznie się od października.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
  9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

-  Poniedziałek 14.09 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

-  Wtorek 15.09 - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

-  Środa 16.09 - wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza Papieża i Cypriana, Biskupa.

-  Czwartek 17.09 - wspomnienie Świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa.

-  Piątek 18.09 - Święto Świętego Stanisława Kostki.

  1. Po Mszach Świętych, jak w każdą niedzielę zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej, na kawę, herbatę i ciasto Pani Jadzi.