27 września 2020 r. XXVI Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

27 września 2020 roku, XXVI Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy księdza Carlosa Cezara Damaglio - Rektora Seminarium Misyjnego w Belém w Brazylii. Ksiądz Rektor dzieli się z nami swoim doświadczeniem wiary i pracy misyjnej. Po każdej Mszy Świętej swoimi ofiarami pieniężnymi zbieranymi do puszek będziemy mogli wesprzeć misjonarzy Amazonii. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy.
  2. Dziękujemy Panu Bogu za dar Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, która odbyła się w minioną niedzielę. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i katechetom. Wielkie Bóg zapłać za cały trud przygotowania i organizację uroczystości Siostrom Dominikankom. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie daru ołtarza, którym są obrusy ołtarzowe do naszego kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę 4 października ofiarami pieniężnymi zbieranymi do puszek wesprzemy działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
  4. Od najbliższego czwartku czyli od 1 października, każdego dnia o godz. 17.30 w naszym kościele będziemy modlić się nabożeństwem różańcowym. W środy i piątki szczególnie zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci i młodzież.
  5. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17.30. W pierwszą sobotę podczas Mszy Świętej zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi nasze rodziny i nas samych. W sobotę 3 października po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją.
  6. Przypominamy o nadal obowiązujących obostrzeniach epidemicznych w przestrzeni sakralnej. Uczestnicząc w celebracji liturgicznej należy mieć zasłonięte usta i nos. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
  7. Serdecznie zapraszamy chętnych motocyklistów na wspólny wyjazd na Mszę Świętą w intencji zmarłych Koleżanek i Kolegów do Starej Iwicznej. Zbiórka na motocyklach w sobotę 3 października o godz. 13.30 na placu przed naszym kościołem. Po wspólnej modlitwie kawalkadą ruszymy do Starej Iwicznej. Imiona i nazwiska motocyklistów, którzy objęci będą modlitwą podczas Mszy Świętej, można zgłaszać w zakrystii lub osobiście u ks. Łukasza.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
  9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

- W poniedziałek 28 września, wspomnienie św. Wacława.

- We wtorek 29 września, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- W środę 30 września, wspomnienie św. Hieronima.

- W czwartek 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

- W piątek 2 października, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

  1. Po Mszach Świętych, jak w każdą niedzielę zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej, na kawę, herbatę i ciasto Pani Jadzi.