4 października 2020 r. XXVII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

4 października 2020 roku, XXVII Niedziela Zwykła

 

  1. Przypominamy o nadal obowiązujących obostrzeniach epidemicznych w przestrzeni sakralnej. Uczestnicząc w celebracji liturgicznej należy mieć zasłonięte usta i nos. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
  2. Nasz Parafialny Zespół Caritas organizuje dziś zbiórkę do puszek na prowadzoną w naszej wspólnocie działalność charytatywną. Z góry dziękujemy za każdy dar serca, a także gotowość pomocy i wsparcie najbardziej potrzebujących.
  3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są każdego dnia tygodnia o godz. 17.30. W środy i piątki szczególnie zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci i młodzież.
  4. Ksiądz Carlos Domaglio, Rektor Seminarium Misyjnego w Belém przesyła nam serdeczne pozdrowienia i wyrazy wdzięczności za ofiary, którymi w minioną niedzielę wsparliśmy misjonarzy w Amazonii. Dziękujemy wszystkim za wielkoduszność i wyrazy solidarności z potrzebującymi.
  5. Wszystkich rodziców zainteresowanych przystąpieniem do I Komunii św. swoich dzieci w naszej parafii, zapraszamy na zebranie, które odbędzie się w czwartek 8 października, o godz. 18.30 w kościele.
  6. Za tydzień, w niedzielę 11 października, będziemy obchodzić XX Dzień Papieski. Materialną kwestą przy naszym kościele będziemy wspierać stypendia dla dzieci i młodzieży, którymi opiekuje się Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
  7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za współodpowiedzialność za nasz kościół.
  8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

-  W poniedziałek 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

-  W środę 7 października, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

  1. Po Mszach Świętych, jak w każdą niedzielę, zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej, na kawę, herbatę i ciasto Pani Jadzi.