11 października 2020 r. XXVIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

11 października 2020 roku, XXVIII Niedziela Zwykła

 

  1. Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach epidemicznych w przestrzeni sakralnej. Uczestnicząc w celebracji liturgicznej należy mieć zasłonięte usta i nos. Natomiast osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wsparli fundusz naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Zebraliśmy na ten cel 2250 zł.
  3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są każdego dnia tygodnia o godz. 17.30. W środy i piątki szczególnie zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci i młodzież.
  4. Dziś obchodzimy w Kościele w Polsce XX Dzień Papieski. Materialnymi ofiarami wesprzemy stypendia dla dzieci i młodzieży, którymi opiekuje się fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” powołana dla uczenia św. Jana Pawła II.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za współodpowiedzialność za nasz kościół.
  6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

    - We wtorek 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

    - W środę 14 października, wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque.

    - W czwartek 15 października, wspomnienie św. Teresy z Avili.

    - W piątek 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

    - W sobotę 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.

  1. Po Mszach Świętych, jak w każdą niedzielę zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej, na kawę, herbatę i ciasto Pani Jadzi.