18 października 2020 r. XXIX Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

18 października 2020 roku, XXIX Niedziela Zwykła

 

  1. W świetle najnowszych rozporządzeń dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego w strefie czerwonej, w naszym kościele jednorazowo może przebywać do 70 osób. Przypominamy, o obowiązujących obostrzeniach epidemicznych w przestrzeni sakralnej. Uczestnicząc w celebracji liturgicznej należy mieć zasłonięte usta i nos. Natomiast osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Jednocześnie podajemy do wiadomości informację o udzielonej przez Księdza Kardynała Kazimierza Nycza dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane na terenie Archidiecezji Warszawskiej, ze względu realne na zagrożenie życia.
  2. Dziś w Kościele obchodzimy Niedzielę Misyjną, a także dzień modlitw w intencji pracowników Służby Zdrowia, którym patronuje Święty Łukasz Ewangelista. Naszą modlitwą ogarniamy lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i personel medyczny. Święty Łukasz jest także patronem naszego ks. Łukasza, wikariusza, którego polecamy Panu Bogu w modlitwie. Życzymy, aby kapłańska posługa, stawała się dla księdza Łukasza źródłem żywej wiary, ufnej nadziei i autentycznej miłości wobec Boga i każdego człowieka. Niech Pan Bóg błogosławi księdzu na każdy dzień.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wsparli fundusz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy w minioną niedzielę do puszek na ten cel 3925 zł.
  4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są każdego dnia tygodnia o godz. 17.30. W środy i piątki szczególnie zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci i młodzież.
  5. W przyszłą niedzielę 25 października, ks. Łukasz zaprasza kandydatów do bierzmowania ze swojej grupy na spotkanie po wieczornej Mszy Świętej.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
  7. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

- W poniedziałek 19 października, wspomnienie bł. Księdza Jerzego Popiełuszki.

- We wtorek 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego

- W czwartek 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II.

  1. Po Mszach Świętych, zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.