25 października 2020 r. XXX Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

25 października 2020 roku, XXX Niedziela Zwykła

 

  1. W świetle najnowszych rozporządzeń dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego w strefie czerwonej, w naszym kościele jednorazowo może przebywać do 70 osób. Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach epidemicznych w przestrzeni sakralnej. Uczestnicząc w celebracji liturgicznej należy mieć zasłonięte usta i nos. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Jednocześnie podajemy do wiadomości informację o udzielonej przez Księdza Kardynała Kazimierza Nycza dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej, ze względu na realne zagrożenie życia.
  2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są każdego dnia tygodnia o godz. 17.30. W środy i piątki szczególnie zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci i młodzież.
  3. Przed nami, Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Nawiedzając groby naszych bliskich pamiętajmy o tym, że ci którzy już odeszli z tego świata, oczekują od nas przede wszystkim modlitwy i owoców Mszy Świętej ofiarowanych w ich intencjach. Z racji obecnych okoliczności realnego zagrożenia epidemicznego w dniu 1 listopada nie będzie procesji żałobnej na cmentarzu w godzinach południowych. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będę odprawiane według porządku niedzielnego. Natomiast w poniedziałek 2 listopada porządek odprawiania Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Chętnych zapraszamy natomiast na modlitwę różańcową na cmentarzu w intencji zmarłych 1 listopada, o godz. 19.15. Prosimy o przyniesienie świec. Na Wypominki przyjmujemy: po każdej Mszy Świętej w zakrystii kościoła, w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz 1 listopada na cmentarzu w godzinach od 8.00 do 15.00.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
  5. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

    -   W środę 28 października, święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.