1 listopada 2020 r. Uroczystość Wszystkich Świętych

KOMUNIKATY PARAFIALNE

1 listopada 2020 roku, Uroczystość Wszystkich Świętych

 

  1. Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych, która jest radością Kościoła Tryumfującego w Królestwie Bożym. Dla nas zaś pielgrzymujących na ziemi staje się wezwaniem w dążeniu do świętości, która jest wiernością Chrystusowi w naszym codziennym życiu. W nadchodzących dniach wraz całą wspólnotą parafialną pragniemy włączyć się w inicjatywę: „Różaniec do granic Nieba”. Przez kolejne dni od 2 do 8 listopada zapraszamy na modlitwę do naszego kościoła. Od godziny 15.00 do godziny 17.50 będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Od godziny 16.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Dziś w ramach inauguracji „Różańca do granic Nieba” po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na modlitwę różańcową. Szczegółowy plany wywieszony jest na tablicy ogłoszeń przed kościołem i na internetowej stronie naszej parafii.
  2. Jutro 2 listopada, Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Po Mszy Świętej wieczornej w naszym kościele będzie procesja żałobna w intencji zmarłych, poleconych w modlitwie w Wypominkach. Także jutro będzie dodatkowa Msza Święta o godzinie 15.00. W tym roku na Wypominki przyjmujemy do końca listopada. Wiernych zmarłych można zgłaszać na Wypominki po każdej Mszy Świętej w zakrystii kościoła lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  3. W bieżącym roku ze względu na pandemię koronawirusa, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach dostosowanych do obecnych realiów. Penitencjaria Apostolska, na mocy specjalnego polecenia Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, określiła i ustanowiła następujące zasady uzyskania odpustu dla dusz naszych bliskich zmarłych:

Odpustu zupełnego dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.

Odpustu zupełnego związany z dniem 2 listopada, ustanowionego na wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub mogiłę zmarłych i odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Odpust ten może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję, kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki uzyskania odpustu. Czyli odbycie spowiedzi sakramentalnej, przyjęcie Komunii Świętej w stanie łaski uświęcającej i podjęcie modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

Praktyka odpustu jest niczym innym, jak darowaniem kary doczesnej zaciągniętej przez grzeszny czyn, co do którego nastąpiło już odpuszczenie w czasie spowiedzi.

  1. W najbliższy czwartek 5 listopada Ksiądz Biskup Rafał Markowski podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00, udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Ze względów na ograniczenia epidemiczne w naszym kościele na tej Mszy będzie jedynie młodzież i niewielka grupa Gości. Wszystkich przyjmujących sakrament bierzmowania polecamy naszej modlitwie.
  2. W najbliższym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele oraz tego dnia odbędzie się w naszej parafii uroczystość Bierzmowania. W Pierwszy Piątek, zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 16.30. W Pierwszą Sobotę miesiąca, 7 listopada podczas Mszy Świętej rano i wieczorem zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
  4. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

W poniedziałek 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

W środę 4 listopada, wspomnienie św. Karola Boromeusza.