15 listopada 2020 r. XXXIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

15 listopada 2020 roku, XXXIII Niedziela Zwykła

 

  1. W obecnej sytuacji epidemicznej i wprowadzonych rozporządzeń dotyczących zasad bezpieczeństwa sanitarnego w naszym kościele podczas sprawowania liturgii może przebywać jednocześnie 50 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w czasie celebracji liturgicznej. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
  2. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania, czyli uczniowie klasach ósmych szkoły podstawowej, proszeni są o zgłaszanie swojej gotowości do udziału w przygotowaniu do przyjęcia tego sakramentu drogą elektroniczną, na adres: . Zgłoszenia będą przyjmowane do 29 listopada 2020. Kurs przygotowawczy trwa dwa lata. Po przesłaniu maila z wyrażeniem gotowości udziału w przygotowaniu zostanie odesłany formularz zgłoszeniowy na adres nadesłany. Dopiero wypełnienie i odesłanie formularza decyduje o przyjęciu do grona kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
  3. W tym roku na Wypominki przyjmujemy do końca listopada. Wiernych zmarłych można zgłaszać do modlitwy Wypominkami po każdej Mszy Świętej w zakrystii kościoła lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
  5. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

-   We wtorek 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

-   W środę 18 listopada, wspomnienie św. Karoliny Kózkówny.

-   W piątek 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

-   W sobotę 21 wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.