22 listopada 2020 r. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

KOMUNIKATY PARAFIALNE

22 listopada 2020 roku

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

  1. Dzisiejsza uroczystość, dedykowana Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, kończy obchody roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy już Adwent. Dziś także, wspominając św. Cecylię, swoje święto patronalne obchodzi nasz Chór parafialny „Jubilate Deo”. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.30 będziemy dziękowali Panu Bogu za wszelkie talenty muzyczne i łaskę śpiewu dla uświetnienia liturgii. W naszej modlitwie będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla Siostry Heleny, wszystkich chórzystów oraz najbliższych z ich rodzin. Po Mszy Świętej serdecznie zapraszamy na koncert.
  2. W obecnej sytuacji epidemicznej i wprowadzonych rozporządzeń dotyczących zasad bezpieczeństwa sanitarnego w naszym kościele podczas sprawowania liturgii może przebywać jednocześnie 50 osób, nie licząc asysty liturgicznej. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
  3. Jeszcze do 29 listopada zapraszamy uczniów klas ósmych szkoły podstawowej, chcących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną przez zgłoszenie na adres: . Kurs przygotowawczy trwa dwa lata.
  4. W zakrystii po każdej Mszy Świętej można zaopatrzyć się u naszych Sióstr Dominikanek w opłatek.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
  6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

    -   We wtorek 24 listopada, wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.