29 listopada 2020 r. I Niedziela Adwentu

KOMUNIKATY PARAFIALNE

29 listopada 2020 r. – I Niedziela Adwentu

 

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele liturgiczny okres Adwentu, który ma nas przygotować do spotkania z przychodzącym Panem. Zachęcamy do podejmowania adwentowych postanowień, aby swoje serca zwrócić ku Panu Bogu.
  2. W przyszłą niedzielę 6 grudnia rozpoczniemy nasze adwentowe rekolekcje parafialne, które potrwają do wtorku 8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi dla nas ks. prof. Krzysztof Siwek. Nauki rekolekcyjne będą w niedzielę 6 grudnia podczas wszystkich Mszy Świętych. Natomiast w poniedziałek i we wtorek zapraszamy na ćwiczenia rekolekcyjne podczas Mszy Świętych o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź w czasie rekolekcji będzie w niedzielę na każdej Mszy Świętej, a w pozostałe dni od godz. 17.00.
  3. W tym roku Msze Święte Roratnie w naszej parafii będą odprawiane w poniedziałki, środy i w soboty o godz. 7.30 oraz we wtorki i czwartki o godz. 18.00.
  4. W najbliższym tygodniu przypadają: Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele. W Pierwszy Piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17.00. W Pierwszą Sobotę miesiąca, 5 grudnia, podczas Mszy Świętej rano i wieczorem zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”.
  5. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

   -     W poniedziałek 30 listopada, Święto św. Andrzeja, Apostoła.

  -   W czwartek 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana. Jest to również dzień imienin i urodzin naszego Księdza Prałata Franciszka. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji Księdza Prałata, prosząc Dobrego Boga o łaskę zdrowia, błogosławieństwo i potrzebne siły.