27 grudnia 2020 r. Niedziela Świętej Rodziny

KOMUNIKATY PARAFIALNE

27 grudnia 2020 r. – Niedziela Świętej Rodziny

 

 1. Dzisiejsza niedziela to Święto Świętej Rodziny. W naszej modlitwie pamiętamy o wszystkich rodzinach naszej parafii.
 2. Wyrazy wdzięczności i podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym, którzy brali udział w adwentowych rekolekcjach i Roratach. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie świątecznego wystroju kościoła.
 3. Dziś z racji ostatniej niedzieli miesiąca o godz. 17.30 będziemy modlić się wypominkami, a o godz. 18.00 w intencji naszych zmarłych będzie sprawowana Msza Święta.
 4. W czwartek 31 grudnia, w Sylwestra, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której będziemy Panu Bogu zawierzać naszą codzienność, dziękując za otrzymane dary i łaski w minionym roku i przepraszać za to wszystko, co było niedoskonałe w naszym życiu w Bożej Miłości. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 przed Najświętszym Sakramentem odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-wynagradzające.
 5. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W pierwszy piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź w naszym kościele od godz. 17.30. W pierwszą sobotę podczas Mszy Świętej zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi nasze rodziny i nas samych. W sobotę 2 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 18.00 zapraszamy na wieczór Uwielbienia z Maryją.
 6. W piątek 1 stycznia, w Nowy Rok, porządek Mszy Świętych w naszym kościele będzie taki jak w każdą niedzielę. Nie będzie natomiast Mszy Świętej o godz. 7.30.
 7. Od 1 stycznia wznawiamy przez wszystkie dni tygodnia codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 do Mszy Świętej wieczornej.
 8. Ze względu na trwającą nadal pandemię, tegoroczną wizytę duszpasterską zwaną kolędą, odkładamy na inny bardziej dogodny czas. Będziemy o tym informowali na bieżąco.
 9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

   - W czwartek 31 grudnia, wspomnienie Św. Sylwestra, Papieża.

   - W piątek 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

   - W sobotę 2 stycznia, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła.

 1. Pragniemy również podzielić się wielką radością i pogratulować ks. Tomaszowi Ślesikowi, który wspomaga nas posługując duszpastersko w naszej parafii, a który na co dzień pełni funkcję sekretarza księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, otrzymania godność honorowego kanonika Kapituły Katedralnej w Poznaniu. Cieszymy się radością Ks. Tomasza i zapewniamy Go o naszej modlitwie.
 2. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.