3 stycznia 2021 r. II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

KOMUNIKATY PARAFIALNE

3 stycznia 2021 r. – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 

  1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w czasie celebracji liturgicznej. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
  2. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12.30 przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
  3. Od przyszłej niedzieli tj. 10 stycznia, nasz Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał po każdej Mszy Świętej świece przeznaczone do poświęcenia w dniu Matki Bożej Gromnicznej.
  4. Informujemy rodziców dzieci, które w tym roku mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej, że spotkanie, które miało się odbyć za tydzień tj. 10 stycznia, zostało przełożone na niedzielę 31 stycznia. Więcej szczegółów podadzą katecheci w poszczególnych szkołach.
  5. W środę 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Na każdej Mszy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów wpisując tradycyjnie skrót: K+M+B lub C+M+B i aktualny rok. Zapis ten oznacza skrót imion trzech króli: Kacper, Melchior i Baltazar lub w drugim przypadku, starożytną sentencję łacińską: Christus Mansionem Benedicat, co oznacza: „Niech Chrystus mieszka wśród nas i nam błogosławi.” Ofiary zbierana w tym dniu na tacę przeznaczone są na dzieła misyjne w Kościele.
  6. Również w środę 6 stycznia przypada 35. rocznica konsekracji ks. bpa Mariana Dusia, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Naszą modlitwą ogarnijmy osobę księdza Biskupa, życząc Mu potrzebnych sił i łaski zdrowia.
  7. W najbliższym tygodniu 7 stycznia, przypada Pierwszy czwartek miesiąca; na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej parafii.
  8. Ze względu na trwającą nadal pandemię tegoroczną wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, odkładamy na inny bardziej dogodny czas. Będziemy o tym informowali na bieżąco.
  9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać - w środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego.
  10. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.