6 stycznia 2021 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego

KOMUNIKATY PARAFIALNE

6 stycznia 2021 r. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

Święto Trzech Króli

 

  1. Dzisiaj w liturgii Kościoła przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną świętem Trzech Króli. Podczas każdej Mszy Świętej celebrowany jest obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów wpisując tradycyjnie skrót: K+M+B lub C+M+B i aktualny rok. Zapis ten oznacza imiona trzech króli: Kacper, Melchior i Baltazar lub w drugim przypadku, rozwinięcie starożytnej sentencji łacińskiej: Christus Mansionem Benedicat, co oznacza: „Niech Chrystus mieszka wśród nas i nam błogosławi.” Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na dzieła misyjne w Kościele. Dziękujemy za każdy dar serca.
  2. Przy wyjściu z kościoła u naszych Sióstr Dominikanek można zaopatrywać się w poświęconą kredę i kadzidło.
  3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w czasie celebracji liturgicznej. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony szopki.
  4. W dniu dzisiejszym przypada 35. rocznica konsekracji ks. bpa Mariana Dusia, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Naszą modlitwą ogarnijmy osobę księdza Biskupa, życząc Mu potrzebnych sił i łaski zdrowia.
  5. W najbliższym tygodniu w piątek, 8 stycznia, przypada druga rocznica śmierci Księdza Prałata Stanisława Kalinowskiego, który przez ostatnie lata posługiwał duszpastersko w naszej wspólnocie parafialnej. Polecamy Księdza Stasia Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach, prosząc o dar życia wiecznego dla Niego.
  6. Od najbliższej niedzieli 10 stycznia, nasz Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał po każdej Mszy Świętej świece przeznaczone do poświecenia w dniu Matki Bożej Gromnicznej. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na fundusz charytatywny w naszej parafii.
  7. Informujemy rodziców dzieci, które w tym roku mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej, że spotkanie, które miało się odbyć w najbliższą niedzielę 10 stycznia, zostało przełożone na niedzielę 31 stycznia. Więcej szczegółów podadzą Siostry i Katecheci w poszczególnych szkołach.
  8. W najbliższą niedzielę 10 stycznia, zapraszamy chętnych na wspólne śpiewanie kolęd po Mszy Świętej o godz. 11.00 w naszym kościele.
  9. Ze względu na trwającą nadal pandemię tegoroczną wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, odkładamy na inny bardziej dogodny czas. Będziemy o tym informowali na bieżąco.
  10. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.