10 stycznia 2021 r. Święto Chrztu Pańskiego

KOMUNIKATY PARAFIALNE

10 stycznia 2021 r. – Święto Chrztu Pańskiego

 

  1. Dzisiaj w liturgii Kościoła przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą liturgiczny czas Bożego Narodzenia. Wspominając chrzest Pana Jezusa, dziękujmy Panu Bogu za dar wiary i życia we wspólnocie Kościoła. Modlitwą ogarniajmy naszych rodziców i chrzestnych, prosząc o Boże błogosławieństwo dla żyjących i radość życia wiecznego dla zmarłych.
  2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w czasie celebracji liturgicznej. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii świętej od strony szopki.
  3. Nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza przy wyjściu z kościoła świece przeznaczone do poświecenia w dniu Matki Bożej Gromnicznej. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na fundusz charytatywny w naszej parafii.
  4. Informujemy rodziców dzieci, które w tym roku mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej, że spotkanie, które miało odbyć się dziś o godz. 15.00 zostało przełożone na niedzielę 31 stycznia. Więcej szczegółów podadzą Siostry i Katecheci w poszczególnych szkołach.
  5. Ksiądz Proboszcz zaprasza młodzież z klas VIII, która została przyjęta do grona kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w Domu Parafialnym po Mszy Świętej o godz. 18.00 w niedzielę 17 stycznia.
  6. Informacje zawarte w komunikacie parafialnym znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.