I. Komunia Święta

Zgodnie z decyzją Pasterza Archidiecezji Warszawskiej, do Pierwszej Komunii Świętej dziecko winno przystąpić w parafii faktycznego zamieszkania.

Przygotowanie dalsze do przyjęcia tego sakramentu trwa trzy lata i odbywa się podczas lekcji religii w szkole, w klasie pierwszej, drugiej i trzeciej. Przygotowanie bliższe organizowane jest w parafii zamieszkania, niezależnie od tego, do jakiej szkoły dziecko uczęszcza. Trwa ono jeden rok i obejmuje zarówno trzecioklasistów, jak również ich rodziców. W zakres tego przygotowania wchodzą katechezy dla rodziców dzieci mających przystąpić do I Komunii Świętej, a także cały szereg spotkań i uroczystości liturgicznych z udziałem dzieci, o których powiemy niżej.

Pamiętać jednak należy, że w tym przygotowaniu nic i nikt nie zastąpi rodziców, którzy swoim przykładem modlitwy i pełnym udziałem w Eucharystii, winni dawać świadectwo żywej wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej organizuje w ustalonym czasie parafia, we współpracy z rodzicami dzieci, mających przystąpić do tego sakramentu.

W trakcie przygotowania i w czasie Uroczystości należy pamiętać o tym, iż jest to wydarzenie o charakterze stricte religijnym i dołożyć wszystkich starań, by nic nie przesłoniło dzieciom tego największego Daru, jaki otrzymują od Kościoła pierwszy raz w swoim życiu, a jakim jest Pan Jezus w Komunii Świętej.

Informacje dotyczące przygotowania do I Komunii Świętej  w roku szkolnym 2017⁄2018

Urocz. Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę -

13 maja 2018 r.

o godz. 9.00 — kl. IIIa, IIIb, IIIc (Szk. Podst. nr 96)
godz. 12.30 — kl. IIId (Szk. Podst. 96) i dzieci z innych szkół

Spowiedź i odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. — 12 maja o godz. 9.00
Biały Tydzień — od 14 do 18 maja na Mszy św. o godz. 18.00.

eucharystia_kielich.png

SPOTKANIA NIEDZIELNE:

Obejmują Mszę św. o godz. 11.00
oraz lekcje dla dzieci i katechezy dla rodziców o godz. 12.00 w domu parafialnym.

Odbywać się one będą w następujących terminach:

• 1 października 2017 r. — POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW i lekcja dla kl. IIId SP nr 96 i z innych szkół
  • 19 listopada 2017 r. — POŚWIĘCENIE MODLITEWNIKÓW i lekcja dla kl. IIIa, IIIb i IIIc SP nr 96
  • 17 grudnia 2017 r. — POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW i lekcja dla kl. IIId SP nr 96 i z innych szkół
  • 7 stycznia 2018 r. - lekcja dla kl. IIIa, IIIb i IIIc SP nr 96
  • 4 lutego 2018 r. - lekcja dla kl. IIId SP nr 96 i z innych szkół
  • 4 marca 2018 r. - lekcja dla kl. IIIa, IIIb i IIIc SP nr 96
  • 8 kwietnia 2018 r. - lekcja dla kl. IIId SP nr 96 i z innych szkół

Metryki chrztu (świadectwa chrztu) dzieci, które nie były chrzczone w naszej parafii należy przekazać do Siostry Loretty do końca września. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczą we Mszach świętych niedzielnych i świątecznych.

Różaniec z udziałem dzieci przez cały miesiąc październik w środy i piątki o godz. 17.30.

W Adwencie — Roraty o godz. 18.00.

Wszystkie dzieci przystępują do I Komunii Świętej w strojach liturgicznych.